Суброгація - приклади

У вересні 2014 року на території Німеччини сталося ДТП за участю транспортного засобу Lexus, застрахованого за договором КАСКО в білоруській страховій компанії.

В результаті зіткнення автомобіль отримав пошкодження такого масштабу, що його ремонт був визнаний недоцільним. Загальний розмір страхової виплати, зробленої білоруським страховиком, склав більше 18 000 Євро.

Після отримання інформації про дане ДТП Balt Assistance Ltd. запропонували страховику організувати проведення розслідування з метою виявлення винуватця ДТП і визначення можливостей для отримання компенсації в порядку суброгації.

Адвокати Balt Assistance Ltd. на території Німеччини зібрали всю інформацію у справі і зв'язалися з прокуратурою м. Мюнхен для отримання матеріалів справи по ДТП. П'ять днів по тому документи були отримані. З матеріалів поліції випливало, що в ДТП брали участь три транспортні засоби, а винуватцем був визнаний австрійський водій, який виїхав на зустрічну смугу руху, не впоравшись з керуванням.

Представник Balt Assistance Ltd. в Австрії вийшов на зв'язок з винуватцем ДТП і пред'явив вимоги про виплату компенсації страхової виплати на користь білоруського страховика. У відповідь на ці вимоги водій повідомив, що його відповідальність була застрахована в страховій компанії Wiener Insurance з лімітом відповідальності 500000 Євро і надав копію страхового поліса.

Юристами Balt Assistance Ltd. був підготовлений і переведений на німецьку мову повний пакет документів для оформлення вимоги про суброгаційній виплаті. Також була організована незалежна експертиза в Австрії з метою розрахунку розміру шкоди, заподіяної транспортному засобу.

У результаті проведених переговорів з відповідальним страховиком в рамках двосторонньої комісії Balt Assistance Ltd. вдалося повернути повну суму страхової виплати білоруському страховику, без урахування зносу транспортного засобу, включаючи вартість ремонту, експертизи та евакуації.

Однак цим робота Balt Assistance Ltd. не обмежилася. Юридичним департаментом було прийнято рішення надати сприяння і самій застрахованій особі та її родині в компенсації заподіяного їм у результаті ДТП збитку.

У результаті аварії відпочинок білоруської сім'ї з 4 осіб так і не почався. Вони не досягли пункту свого призначення і протягом 4 днів займалися оформленням справи у відділенні поліції, а також організовували вивезення автомобіля назад в Республіку Білорусь. У результаті вони зазнали витрати на проживання в готелі та харчування, а також були змушені повертатися до Республіки Білорусь літаком.

За дорученням сім'ї потерпілих юристи Balt Assistance Ltd. ініціювали та провели роботу з отримання компенсації вартості проживання, харчування, авіаквитків, а також моральної шкоди, заподіяної внаслідок зіпсованої відпустки і перенесених нервових потрясінь. Всі фактичні витрати в розмірі 2500 Євро були компенсовані родині застрахованого в повному обсязі. Додатково наші юристи добилися виплати у розмірі 850 Євро на кожного з 4 членів сім'ї застрахованого, дозволивши їм запланувати і оплатити нову відпустку без залучення власних коштів.